
WYCIECZKA DLA FIRM DO BUDAPESZTU - 2 DNI
PROPONOWANY PROGRAM:
1 Dzień: Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Budapesztu w godzinach południowych i zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: wyjazd na Wzgórze Gellerta – panorama Budapesztu, Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, spacer wokół Zamku Vajdahunyad i po Parku Varosliget. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2 Dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Budapesztu z lokalnym przewodnikiem, m.in.: Wzgórze Zamkowe (Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Pałac Królewski), Peszt (Parlament, ul. Vaci Utca, Bazylika św. Stefana). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych/nocnych.
DODATKOWE INFORMACJE:
– program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
– program uwzględnia wyjazd i powrót do Krakowa (istnieje jednak możliwość przygotowania oferty z wyjazdem z dowolnej miejscowości w Polsce).
Cena kalkulowana indywidualnie.
CENA ZAWIERA:
- transport komfortowym autokarem lub busem (w przypadku grupy 25 osób),
- zakwaterowanie w hotelu*** w Budapeszcie (pok. 2, 3 os. z łazienkami),
- wyżywienie: 1 śniadanie w formie bufetu, 1 obiadokolacja,
- opiekę licencjonowanego pilota,
- bilety wstępu i lokalnego przewodnika,
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż SIGNAL – IDUNA S.A,
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- podatek VAT.
OPCJONALNE DOPŁATY:
– uroczysta kolacja w czardzie z muzyką cygańską oraz napojami w formie „all inclusive” (piwo/wino bez ograniczeń) (zamiast obiadokolacji zwykłej).
– rejs statkiem po Dunaju
– obiad w drodze powrotnej na Słowacji
Największe atrakcje:
- Wzgórze Zamkowe w Budzie z Pałacem Królewskim i pięknym, panoramicznym widokiem na miasto
- Oszałamiający neogotycki budynek węgierskiego parlamentu położony nad Dunajem
- Budowana przeszło 50 lat Bazylika św. Stefana
- Most łańcuchowy – kultowy łącznik między Budą i Pesztem
- Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia i jego niezwykłym otoczeniem
- widokowe wzgórze Gellerta
Niewiele by brakło, a jadąc do stolicy Węgier odwiedzalibyśmy miasto Pestbuda. Brzmi dziwnie, prawda? Szczęśliwie w 1876 roku, kiedy doszło do połączenia Budy i Pestu, co uznaje się za datę powstania węgierskiej stolicy, wybrano jej – znaną na dziś – nazwę – Budapeszt.
W dzisiejszej stolicy nie znajdziemy budynków przekraczających 100 metrów wysokości. Ale dwa sięgają 96 metrów, co jest nawiązaniem do roku 896, kiedy to pierwsi Madziarowie osiedlili się na tym terenie. Tymi obiektami są górujący nad brzegiem Dunaju oszałamiający neogotycki budynek węgierskiego parlamentu i bazylika świętego Stefana, z którym związane jest jedno z węgierskich przysłów. Otóż świątynię budowano przeszło 50 lat, a w trakcie, mniej więcej po latach 20, runęła wielka kopuła, wydłużając zapewne czas budowy. Złośliwi twierdzą, że całe miasto było wybudowane szybciej, niż Bazylika, a powiedzeniem, o którym wspominamy jest „Oddam ci, kiedy bazylika zostanie zbudowana” co nie wróży szybkiego odzyskania pożyczanych pieniędzy. Nie zmienia to faktu, że bazylika zachwyca swym wyglądem i wyposażeniem, a budynek parlamentu oglądany ze Wzgórza Zamkowego lub w trakcie rejsu po Dunaju zapiera dech w piersi.
Z kolejnym zapierających dech w piersi widokiem spotkamy się na Wzgórzu Gellerta, które swoją nazwę zawdzięcza świętemu poproszonemu przez króla Stefana o przekształcenie pogańskiego państwa madziarskiego w państwo chrześcijańskie. Po śmierci króla immunitet świętego się skończył i mieszkańcy umieścili go w beczce z kolcami spuszczając z tego wzgórza kończąc tym samym żywot świętego. Ale widok pozostał.