office@robinsontravel.pl +48 12 292 00 71
BERLIN I POCZDAM - 3 DNI

BERLIN I POCZDAM - 3 DNI

3 DNI
CENA OD: 510 PLN/os. + 185 EUR/os.
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Terminy:
TERMINYNA ZAPYTANIE

WYCIECZKA SZKOLNA DO BERLINA I POCZDAMU – 3 DNI

PROPONOWANY PROGRAM:

1 Dzień: Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Przejazd przez dzielnicę rządową obok Urzędu Kanclerskiego do serca zachodniej części Berlina – Europa Center. Tam zobaczymy zegar upływającego czasu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedachtniskirche oraz pospacerujemy po słynnym bulwarze handlowym Kurfurstendamm. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Berlina, m.in.: Check-point Charlie – dawny posterunek graniczny między sektorem sowieckim a amerykańskim, Aleksander Platz – ewentualny wyjazd na Wieżę Telewizyjną, Aleja Unter den Linden z reprezentacyjną zabudową: Katedra, Nowy Odwach, Opera, Brama Brandenburska i Reichstag. Przejście pod Pomnik Holocaustu i na Potsdamer Platz do słynnego Sony-Center. Spacer po Wyspie Muzeów. Następnie zwiedzanie Muzeum Techniki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Poczdamu. Spacer po parku kompleksu pałacowo – parkowego Sanssouci, przejazd przez Dzielnicę Rosyjską i Dzielnicę Holenderską do Pałacu Cecilienhof. Zwiedzanie Pałacu, w którym odbyła się Konferencja Poczdamska. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do szkoły w godzinach wieczornych/nocnych.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

– program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

– program uwzględnia wyjazd i powrót do Krakowa (istnieje jednak możliwość przygotowania oferty z wyjazdem z dowolnej miejscowości w Polsce).

– NIEZBĘDNYM WARUNKIEM UCZESTNICTWA W WYCIECZCE JEST POSIADANIE WAŻNEGO DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU!

- Muzeum Pergamonu zamknięte od 23 października 2023.


BERLIN I POCZDAM

 

Największe atrakcje:

- Unikatowa Wyspa Muzeów ze słynnym Muzeum Pergamońskim

- Pozostałości muru berlińskiego i punktu granicznego Charlie Point

- Brama Brandenburska i aleja Unter den Linden

- Deutsche Museum – jedno z najlepszych w Europie muzeów technicznych

- Poczdam i jego wspaniałe pałace i ogrody

 

Nie ma wątpliwości, że Berlin to jedno z najbardziej ekscytujących miast świata. Tutaj historia i współczesność łączą się w fascynującą całość, a na każdym kroku spotyka się ślady wspaniałej, choć dramatycznej historii, która do dzisiaj kształtuje oblicze tej wielkiej metropolii. Historyczne zabytki i budowle znane z podręczników historii sąsiadują tutaj z nowoczesną architekturą i niezwykłymi rozwiązaniami urbanistycznymi. Zieleń parków, błękit kanałów i nurtu Sprewy idą w parze z zachwycającymi wysokościowcami Placu Poczdamskiego i zupełnie „kosmiczną” bryłą słynnej wieży telewizyjnej. Tradycja i kultura sąsiadują harmonijnie i współgrają z najnowszymi trendami oraz z kosmopolityczną atmosferą miasta. 

 

Spośród dziesiątek słynnych miejsc i budowli stolicy Niemiec jest kilka takich, które rozpoznają wszyscy i każdy choć raz powinien je zobaczyć. W centrum miasta ogromne wrażenie robi słynna Brama Brandenburska, symbolizująca najpierw podzieloną, później zjednoczoną Europę. W jej pobliżu wznosi się monumentalny gmach Reichstagu – budowli, gdzie historia świata wykonała co najmniej kilka ostrych zakrętów w ciągu ostatnich stu lat, a po drugiej stronie ciągnie się reprezentacyjna aleja Unter den Linden z licznymi wspaniałymi przykładami klasycystycznej architektury, której symbolem jest wspaniały gmach Uniwersytetu Humboldta. Ogromnych wrażeń dostarcza też zwiedzanie Wyspy Muzeów, z najsłynniejszym Muzeum Pergamońskim, należących do czołowych placówek prezentujących sztukę antyczną na świecie. Chwilę zadumy i refleksji przynosi wizyta przy pozostałościach Muru Berlińskiego i słynnego przejścia granicznego miedzy Wschodnim a Zachodnim Berlinem „Charlie Point”. Niezapomnianym przeżyciem jest także zwiedzanie Deutsches Museum – jednego z najlepszych na świecie muzeów technicznych. Podobnie jak wizyta na Aleksander Platz, nad którym góruje wysoka na ponad 300 metrów wieża telewizyjna z charakterystyczną, lśniącą w słońcu „bańką” restauracji i tarasu widokowego. 

 

Zupełnie innych doznań dostarcza wizyta w położnym w pobliżu Berlina Poczdamie, do którego wjeżdża się przez słynny „Most Szpiegów”. Wspaniałe pałace położone wśród malowniczych jezior i rozlewisk Haweli były świadkiem ważnych wydarzeń, z najważniejszym - konferencją poczdamską, kończącą II wojnę światową, która ustaliła światowy ład na kolejne kilkadziesiąt lat. Ale Poczdam to nie tylko historia – to także wspaniałe barokowe pałace i ogrody królów pruskich, malownicze osiedle holenderskie, jakby żywcem przeniesione znad niderlandzkich kanałów, czy zupełnie wyjątkowa osada żołnierzy rosyjskich. 

 

Berlin i Poczdam to miasta niezwykłej historii i zachwycających kontrastów. A przy tym bardzo przyjazne turystom. Plasują się na trzecim miejscu najczęściej odwiedzanych stolic i miast europejskich! Warto lepiej poznać miejsca znane z podręczników i zobaczyć, jak nowoczesność i historia tworzą razem fascynującą całość!


CENA:

Liczba osóbCena
44 UCZNIÓW + 4 OPIEKI510 PLN/os. + 185 EUR/os.
40 UCZNIÓW + 4 OPIEKI560 PLN/os. + 190 EUR/os.
35 UCZNIÓW + 3 OPIEKI610 PLN/os. + 195 EUR/os.
30 UCZNIÓW + 3 OPIEKI700 PLN/os. + 205 EUR/os.
25 UCZNIÓW + 2 OPIEKI750 PLN/os. + 220 EUR/os.

Kalkulacja dla innych wielkości grup na zapytanie

 

CENA ZAWIERA:

  • transport komfortowym autokarem lub busem (w przypadku grupy 25 uczniów 2 opieki),
  • 2 noclegi w hostelu w Berlinie (pokoje z łazienkami),
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę licencjonowanego pilota,
  • bilety wstępu: Muzeum Techniki, Cecilienhof,
  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż T.U. SIGNAL IDUNA S.A. (Niemcy),
  • 2 – 4 osoby opieki bezpłatnie (w zależności od wielkości grupy),
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • opłaty drogowe i parkingowe,
  • podatek VAT.